“Przeskocz To” za DARMO w wersji ebook

Przeskocz To ebook za darmo

“Przeskocz To” za DARMO w wersji ebook

Mógłbym napisać tekst o prokrastynacji…ale to może jutro. Dzisiaj kilka słów o byciu sobą, skuteczności i sporcie, czyli o kluczach, którymi kierowałem się przy pisaniu książki „Przeskocz To – Mistrzostwie Sposoby na Problemy z Motywacją”.

„Nie lubię tego typu książek, ale Twoją połknąłem w ciągu jednego popołudnia. Jest Twoja, jest inna. Jest, jakby to powiedzieć…po prostu ludzka.” – to chyba jedna z najważniejszych dla mnie recenzji, jaką otrzymałem na temat „Przeskocz To”.

Podejmując się wyzwania i połączenia moich sportowych i marketingowych doświadczeń w temacie motywacji i prokrastynacji, zdawałem sobie sprawę z odpowiedzialności. Skąd miałem wiedzieć, że rzeczy, które dla mnie działają od 20 lat, zadziałają u kogoś innego. Tym bardziej dla kogoś, kto nie ma żadnego kontaktu ze sportem i jest dopiero na początku swojej drogi związanej poprawą produktywności.

Skonfrontowałem więc wszystkie elementy i narzędzia z wynikami badań, które od lat prowadzone są w tym zakresie. Do tematu podszedłem tak, jak lubię, czyli po dziennikarsku. Z jednym wyjątkiem … przefiltrowałem wszystko przez siebie.

Jaki jest koń każdy widzi…

Temat odwlekania w czasie i motywacji jest wałkowany od lat i tęgie głowy prowadzą naukowe badania na ten temat. Pomyślałem jednak, że przeciętny Kowalski, czy nawet zaaferowany sprawami swojej firmy biznesmen, może być średnio zainteresowany tym, kiedy i dlaczego w jego organizmie uwalnia się dopamina.

No chyba, że akurat lubi analizować, jakie substancje mu w głowie pływają.

Teraz, jak sobie pomyślę do mojego planu i struktury książki fajnie pasują słowa Sama Elliota, wypowiedziane w jednej z ostatnich scen filmu „Narodziny Gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem.

„W muzyce jest 12 nut pomiędzy oktawami i oktawa się powtarza, To cały czas ta sama historia powtarzana bez końca. To, co artysta może przekazać światu, to jak on rozumie i widzi te 12 nut.

Właśnie dlatego książka jest „moja”. Odstawiłem „CO” na bok i skupiłem się na „DLACZEGO”. Simon Sinek byłby ze mnie dumny 🙂

Sport, jako klucz

Skoro książka miała być moja, to nie mogło w niej zabraknąć sportu. Moja dyscyplina idealnie się do tego nadawała, ponieważ wszyscy skoczkowie wiedzą doskonale, jakie psikusy potrafi płatać nam mózg, gdy poprzeczką jest zawieszona dużo wyżej ponad naszą głową.

Poprzeczka mimo, że zawieszona na tej samej wysokości czasami jest jakby niziutko, a czasami tak wysoko, że bez drabiny nie ma szans jej pokonać.

Swoim podopiecznym, którzy pytają czy potrzebny im ten cały trening mentalny często odpowiadam:

„Jak masz przeskoczyć to w realu skoro nie możesz tego przeskoczyć nawet w swojej głowie”

Sport był dodatkowo świetnym kluczem do książki, ponieważ w sporcie wiele rzeczy jest oczywistych:

  • że mamy ograniczone zasoby energii
  • że w konkretnej dyscyplinie skupiamy się na zupełnie innych rzeczach (sprinterzy nie biegają maratonów)
  • że odpoczynek jest ważniejszy od samego treningu
  • że nie możemy zebrać tygodniowego planu treningowego i zrobić wszystkiego jednego dnia, żeby było szybciej
  • że systematyczna praca to podstawa sukcesu.

I NAJWAŻNIEJSZE:

  • Że to, co robimy dzisiaj na treningu, przyniesie nam rezultaty za dwa lata.

Niestety w pozostałych aspektach naszego życia i w biznesie bardzo często o tym zapominamy.

W „Przeskocz To” pokazałem jak wykorzystać elementy psychologii sportu w życiu codziennym i firmie.

Inspiracji nie trzeba szukać daleko

Jak książka, to musi być bohater. „Ludzia tu trzeba” powiedziałaby moja koleżanka Kasia. Konstruując plan książki od początku zakładałem, że bohaterem będzie … sam Czytelnik.

Każdy z nas jest w innej sytuacji zawodowej, materialnej, emocjonalnej i życiowej. Każdy ma własne cele i doskonale wie (lub przynajmniej podejrzewa), co motywuje go najlepiej.

Ja po prostu usiadłem z boku, na pozycji gościa ze skrzynką z narzędziami i dostarczyłem przefiltrowane przez siebie rozwiązania i narzędzia, które mogą Czytelnikowi osiągnąć jego cele.

Pomogli mi w tym również moi rozmówcy. Ostatni rozdział książki to historie osób, które podzieliły się z Czytelnikiem swoimi problemami, przejściami i sprawdzonymi sposobami na problemy z motywacją. Ten rozdział jest również wyjątkowy – za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał się podzielić swoimi radami – rozdział będzie „puchł”.

Uwierz mi – inspiracji do działania nie trzeba szukać daleko, czasami Twój sąsiad ma w sobie historię, przy której Twoje narzekania będą zwykłym biadoleniem…

przeskoczto ebook

Czytasz? Odbierz książkę…

Jeżeli przebrnąłeś przez ten przydługi tekst, jestem niezmiernie ciekawy Twojej opinii na temat książki.

Możesz ją pobrać ZA DARMO tutaj >> ODBIERZ SWÓJ EGZEMPLARZ  <<

Jeżeli dojdziesz do wniosku, że rady są wartościowe #PrzeskoczTo i podaj tę informację dalej. Jeżeli mogę Cie o to prosić, nie wysyłaj znajomym samego PDF – pozwól im przejść przez 30-dniowy mentalny program treningowy.

Z tematem prokrastynacji większość ludzi woli rozprawiać się w samotności. Pozwól im to przeskoczyć w ich własnym tempie.

Jeżeli lubisz czytać na papierze – możesz zamówić „PrzeskoczTo” na stronie www.przeskoczto.com (pokrywasz jedynie koszty wysyłki)

Powodzenia w pokonywaniu Twojej poprzeczki!

Ja szykuję się do mojego ostatniego skakania podczas Mistrzostw Świata Weteranów w LA w Toruniu.

No Comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: