Jaka jest największa przeszkoda, której musisz stawić czoła, żeby osiągnąć to czego pragniesz?

To wbrew pozorom bardzo proste – to zwątpienie w siebie i swoje możliwości . Najgorszy jest fakt, że w najważniejszych momentach swojej drogi do celu będziesz w siebie wątpił.

Sam moment zwątpienia nie jest jednak czynnikiem, który może Cie powstrzymać. Niestety bardzo często temu stanowi towarzyszy fizyczne wahanie. Ten moment zawahania z kolei budzi Twój mózg, którego zadaniem jest ochrona przed sytuacjami, które są dla Ciebie stresujące.

Właśnie w takich momentach pojawiają się często myśli i chęć porównania się do kogoś innego. Wątpimy w siebie, ale jednocześnie mamy wrażenie, że inni idą do przodu znacznie szybciej realizując swoje plany. My czujemy, że zostajemy w tyle.

W tej sytuacji musisz zrozumieć jedną ważną kwestię:

Życie to nie wyścig!

Jest mnóstwo cytatów mówiących o tym, że życie jest podróżą, ale w tej podróży nie ścigamy się, kto pierwszy dotrze do końca.

Przestań więc pędzić goniąc za innymi i patrzeć na to, co robią inni. Zatrzymaj się, zobacz w jakiej sytuacji jesteś Ty sam i zastanów się co jest najlepsze dla CIEBIE.

W jaki sposób możesz wytrenować u siebie wytrwałość i ograniczyć sytuację, gdy porównywanie się do innych oznacza zły dzień i zatrzymanie na drodze do celów?

Najlepszą opcją jaką masz, to wstawanie każdego ranka i wyrobienie własnej rutyny, która pozwoli Ci kontrolować Ciebie i Twoje działania w ciągu dnia.

Możesz zacząć od prostej rzeczy, jaką jest wstawanie za każdym razem o wyznaczonej porze. Bez ociągania się i wyłączania budzika. Musisz pokazać samemu sobie, że to TY masz kontrolę nad tym, co się dzieje.

Kolejną rzeczą, która powinieneś zrobić, zanim rzucisz się w wir sprawdzania informacji na social mediach, czytania maili i innych wiadomości, jest ustalenie 2-3 najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrealizować tego dnia.

Zrób to zanim sięgniesz po swój telefon z rana. Zapisz te rzeczy na kartce. To są rzeczy, które dzisiaj są dla Ciebie najważniejsze.

Skup się na tym co ważne dla Ciebie

Poranne sprawdzanie social mediów i obserwowanie życia innych osób nie pomaga w realizacji Twoich celów. Nie tylko odciąga Cię od celu, ale również sprawia, że zaczynasz porównywać swoją sytuację do sytuacji znajomego, który już piąty raz w tym roku wyjechał na wakacje do ciepłych krajów i wrzucił piękne zdjęcia.

Zaczynając swój dzień od porównywania się z innymi, trudno Ci będzie mieć dobry dzień i skupić się na Twoich planach.

Przeskocz tę przeszkodę, która sam sobie stawiasz każdego dnia rano obserwując i porównując się do tego, co robią inni.

Zacznij więc dzień od skupienia się na własnych planach. Zaplanuj swoje najważniejsze cele i wytrwale je realizuj w ciągu dnia.

Pokaż, że to Ty masz kontrolę nad tym co się dzieje w Twoim życiu.

Ćwiczenia wyrabiają wytrwałość

W wyrobieniu wytrwałości pomoże Ci jeszcze jedna rzecz – SPORT.

Nie wiem, czy zauważyłeś, jak wiele osób coraz chętniej uprawia sport i przykłada się do treningów.

W sporcie ćwicząc i realizując wytrwale swój plan, zaczynasz widzieć rezultaty. TY masz kontrolę i TY czerpiesz radość widząc, że wyglądasz i czujesz się coraz lepiej.

Nigdy nie uzyskasz tego uczucia patrząc jak inni ćwiczą lub porównując się z nimi.

Wprowadź do swojego dnia sportową rutynę, a później w podobny sposób zacznij realizować wszystko, co robisz. Krok po kroku i systematycznie.

Mając kontrolę nad tym, co dla Ciebie ważne, przestaniesz się zamartwiać i porównywać z innymi. Zaczniesz realizować Twoje własne plany i czerpać z tego przyjemność.

To będzie super dzień!

Pobierz Darmowy Rozdział Książki “PrzeskoczTo – Mistrzowskie Sposoby na Problemy z Motywacją”.